Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Svazové poháry a přebory

Svaz záchranných brigád kynologů ČR každoročně pořádá celou řadu závodů v různých stupních obtížnosti či zaměření.

České poháry

České poháry jsou pořádány jako vrcholové celostátní svazové soutěže v pěti různých směrech záchranářského výcviku. Ve všech kategoriích se v nejvyšším stupni zkoušky zadává titul Vítěz Českého poháru. Současně jsou tyto soutěže v nejvyšším stupni zkoušky zařazeny do seznamu závodů s možností udělení čekatelství „Šampion ve výkonu záchranných psů České republiky (CACT).

  • Český pohár ZZP v sutinových pracích (ZZP3)
  • Český pohár ZTV v terénním vyhledání (ZTV3)
  • Český pohár ZVP ve vodních pracích (ZVP3)
  • Český pohár ZZS ve stopařských pracích (ZZS1 - 3)
  • Český pohár ZLP v lavinových pracích ( ZLP1 - 3) 

Mistrovství ČR

Mistrovství České republiky záchranných psů je nejvyšší výcvikovou akcí SZBK ČR a je pořádáno jako soutěž jednotlivců podle vlatního statutu mistrovství v nejvyšší obtížnosti sutinového vyhledání. Propozice, kvalifikační podmínky a program mistrovství stanovuje Rozhodnutí prezidia č. 10/23. Na mistrovství záchranných psů SZBK ČR startuje každoročně nejlepších šestnáct psovodů se svými psy, kteří se do závodu kvalifikovali z postupových soutěží. Možnost přímého startu má vždy vítěz předešlého ročníku mistrovství. Vítěz mistrovství získává titul Mistr České republiky ve výkonu záchranných psů pro rok XXXX. Mistrovství i kvalifikační soutěže na něj jsou zařazeny do CACT seznamu SZBK ČR.

Memoriály P.Staňka a V.Kuchty

Memoriály obou bývalých významných členů svazu, výkonných funkcionářů a rozhodčích jsou nejen vítanou příležitostí k setkání účastníků z celé republiky při kvalitní soutěži, ale především vyjádřením hluboké úcty k jejich dřívější práci pro Svaz záchranných brigád kynologů.

  • Memoriál Petra Staňka / Český pohár ZZP 3 (CACT) je jedním z kvalifikačních závodů na mistrovství České republiky záchranných psů SZBK ČR
  • Memoriál Vladimíra Kuchty / Pohár prezidenta SZBK ČR (CACT) je pořádán v kategorii ZZP 3 jako další kvalifikačních závod na mistrovství České republiky záchranných psů SZBK ČR 

Přebory SZBK ČR

Svazové přebory jsou pořádány jako celostátní soutěže ve vyšších stupních zkoušek sutinových prací, v terénním vyhledání a vodních prací podle zkušebního řádu záchranných psů SZBK ČR. 

  • Sutinový přebor (ZZP2)
  • Terénní přebor (ZTV2)
  • Vodní pohár Nechranice (přebor ZVP2)

Pohár města Hluboká a Terénní závod 

Především pro začínající psovody a mladé psy pořádá svaz již mnoho let úspěšné a tradiční závody podle základních zkoušek zkušebního řádu pro záchranné psy SZBK ČR:  ZZP 1 (Pohár města Hluboká) a ZTV 1 (Terénní závod). Oba závody se těší vždy velkému zájmu účastníků a jejich vítězové se poměrně pravidelně stávají úspěšnými i v navazujících vrcholových soutěžích. 

Bohemia Cup

Pohárová soutěž Bohemia Cup probíhá podle mezinárodního zkušebního řádu IRO / FCI v kategoriích RH-TB (sutiny), RH-FLB (plochy) a RH-FB (stopy). Současně je i otevřeným nominačním závodem pro kvalifikaci na mistrovství světa FCI záchranných psů či na mistrovství světa IRO v návaznosti na aktuální podmínky.

Intercup Humanity

Tuto mezinárodní soutěž podle mezinárodního zkušebního řádu IRO pořádá SZBK ČR na základě schválení zařazení akce do plánu soutěží IRO. Soutěž se provádí souběžně ve všech čtyřech výcvikových směrech záchranné kynologie (RH-TB, RH-FLB, RH-WB, RH-FB).

Mistrovství světa IRO

Každá organizace IRO se statutem řádného člena má do mistrovství světa právo nominace svých členů podle regulí vyhlášených předsednictvem IRO. Nominaci SZBK ČR schvaluje prezidium na základě splnění kvalifikačních kritérií IRO. 

Junior Cup

Přebor mladých kynologů se koná podle zkoušky RH V (varianta T) mezinárodního zkušebního řádu IRO / FCI. Jediným omezením pro účast v této juniorské soutěži je věk do 18 let včetně dosažení v roce startu. Dolní věková hranice není stanovena, účast není omezena členstvím ve svazu ani osobním vlastnictvím psa.

 

 

 


Aktuální informace
průběžné informace a zpravodajství v události na FB
Zveme vás ke sledování události a hlavně k fandění české reprezentaci - již ve středu se začíná losováním a večer slavnostním zahájením
10.6.2024 19:55

Pětičlenný tým ČR se již chystá na svůj start
Poděkování české společnosti AKINU CZ za podporu českého reprezentačního týmu a zajištění materiálního vybavení a pamlsků pro psy reprezentace.
27.5.2024 15:14

Praktický závod v kategoriích STOPA a PLOCHA, 19.10.2024
Pozvánka na praktický závod záchranných kynologických týmů určený pro středně pokročilé.
17.4.2024 22:26

15.6.2024, Praha - Kunratice
Otevřeno přihlašování na Pohár plemen 2024. Propozice ke stažení zde.
29.1.2024 22:17

... přejít na aktuality
Nejbližší akce