Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Pohotovostní jednotka Svazu záchranných brigád

Svaz rozvíjí svoji působnost v celé České republice především s cílem připravovat kynologické týmy pro potřeby praktického využití při záchranných pracích jak v České republice, tak i jinde ve světě. Pro nasazení svých psovodů do akcí vytváří svaz prostřednictvím svých pobočných spolků, Záchranných brigád kynologů, zásahové jednotky a trvale je udržuje na požadované odborné úrovni. 

Pro přípravu psovodů se psy na zásahy v nejrůznějších prostředích svaz organizuje v jednotlivých kategoriích soustředění a prověrky praktického nasazení, jejichž absolvování je prověřením výcvikové připravenosti, taktické vyzrálosti, zdravotního stavu a kondice psů i psovodů. Současně je úspěšné absolvování zátěžových cvičení a prověrek též jedním z kvalifikačních předpokladů pro zařazení do zásahové jednotky ZBK a pro účast na kynologických atestech HZS MV ČR.

Regionální zásahové jednotky jsou formovány na základě systematické přípravy ve svých ZBK účastí na taktických cvičeních i vrcholových výcvikových akcích. 

Sestava Pohotovostní jednotky nemá nikdy definitivní podobu a je průběžně aktualizována podle výcvikových výsledků, psychologických testů i momentálního zdravotního stavu a kondice  psů i psovodů.

Svaz na všech svých úrovních úzce spolupracuje s Hasičským záchranným sborem ČR , Policií ČR, Vodní záchrannou službou a ostatními složkami integrovaného záchranného systému. V jeho řadách postupně narůstá počet kynologických týmů atestovaných MV ČR pro nasazení v ČR i pro zahraniční mise ve všech specializacích pro praktická nasazení. Zároveň se může svaz prezentovat i úspěšnými praktickými zásahy vedoucími k nalezení pohřešovaných osob v rámci pátracích akcí ve spolupráci s dalšími jednotkami.

 


Aktuální informace
doplnění údajů
Na prezidiu se rozhodlo, že na stránkách budeme uvádět všechny složené atesty psovodů SZBK ČR, tedy i těch, kteří je skládali za jinou organizaci.
26.7.2021 12:20

Platný od 1.1.2022
Novelizace zkušebního řádu SZBK ČR platná od 1.1.2022 je nyní k dispozici členům ke stažení. Školení k novému zkušebnímu řádu proběhne v termínu 29.1.2022 na základně SZBK ČR na Spáleništi.
6.8.2021 19:21

v sobotu 26.6.2021
Na Sjezdu SZBK ČR bylo v sobotu 26.6.2021 zvolené nové vedení.
28.6.2021 11:07

sbírka Morava 2021 - otevřena do 31.7.2021
Vyhlášení finanční sbírky na pomoc postižené oblasti Jihomoravského kraje, kde část obcí bylo zpustošeno tornádem. Bohužel mezi postiženými jsou i členové ZBK Jihomoravského kraje.
25.6.2021 12:05

... přejít na aktuality
Nejbližší akce
  Sobota 25. září
  Zkoušky
  (12 ZBK) - Tovačov
  ZZZZTV1
  Sobota 25. září
  ZTV2
  (06 ZBK) - Chomutov
  ZTV2
  Neděle 26. září
  Zkoušky
  (12 ZBK) - Tovačov
  ZZZZTV1
  Úterý 28. září
  Pohár města Hluboká nad Vltavou
  (03 ZBK) - Hluboká nad Vltavou
  ZZP1
  Sobota 2. říjen
  Zkoušky NZŘ
  (07 ZBK) - Hejnice
  ZTV1ZZZ
  Neděle 3. říjen
  Zkoušky NZŘ
  (01 ZBK) - Kunratice
  ZZZZTV1ZZS1
  Neděle 3. říjen
  Zkoušky IPOR
  (11 ZBK) - Břeclav -Trenažer IZS Poštorná
  RH-F ERH-F VRH-F ARH-FL ERH-FL VRH-FL ARH-FL BRH-T ERH-T VRH-T ARH-T B
  Sobota 9. říjen
  Zkoušky IPOR
  (01 ZBK) - Kunratice
  RH-F VRH-F ARH-FL VRH-FL ARH-FL B
  Sobota 9. říjen
  Zkoušky NZŘ
  (02 ZBK) - Hladíkov
  ZZZZZP1
  Sobota 9. říjen
  Zkoušky ZZP2
  (03 ZBK) - Spáleniště
  ZZP2